Obsah článku
Rašelina = tisíciletý poklad
Možná jste se již s rašelinou setkali a ani jste si neuvědomili, s jakou vzácnou hmotou máte co do činění. Rašelina je pro nás opravdovým pokladem. Vznikala více než tisíciletí a během tohoto období se v ní ukládalo nespočet látek, které příznivě působí na lidské tělo.
Rašelinové zábaly a koupele – lázeňská specialita
Rašelinové zábaly a koupele mají vynikající léčivý efekt na naše tělo a jejich účinky jsou prověřeny již celými generacemi. Jedním z hlavních účinků, které rašelina nabízí je hřejivý efekt. Je složená ze stovek odumřelých rostlin a obsahuje velké množství živin, minerálů, přírodních stopových prvků a jiných látek. Kromě toho obsahuje třísloviny, vosky, enzymy a velmi prospěšnou kyselinu huminovou. Rašelina se výborně se vstřebává do pokožky, vyživuje ji, obnovuje a prokrvuje. Má vynikající antibakteriální a detoxikační vlastnosti.
Rašelina je vhodná k léčbě těchto problémů:
· Revmatická onemocnění, bolesti kostí a kloubů
· Nervová onemocnění
· Artróza
· Onemocnění dýchacích cest
· Zlepšení činnosti svalstva a kloubů
· Hojení ekzémů, lupénky, akné
· Urologické a gynekologické nemoci
· Choroby trávicího traktu
Sponzorováno
Rašelina není vhodná pro osoby trpící na srdečně-cévní onemocnění, po mozkových příhodách, pro onkologické pacienty, ani těhotné ženy.
Použití rašeliny v praxi
Jednorázový rašelinový zábal se přiloží na postižené místo, překryje se vyhřátou poduškou a při teplotě 60 °C se nechá působit asi 30 minut. Metoda koupele je zaměřena na celé tělo a je vhodná i jako příznivě působící kosmetická procedura. Spočívá v tom, že se rašelina rozpustí v teplé vodě a pacient 15-20 minut koupe. Po koupeli se osoba uloží na lůžko, kde pod dekou odpočívá ještě asi půl hodinu. Během tohoto procesu nastávají v těle důležité látkové výměny.
Rašelinová koupel doma? Ano!
Rašelinová koupel si můžete udělat i v domácím prostředí, stačí si v lékárně koupit rašelinový balíček určený pro domácí použití. A nemusíte se ani bát, že by vám směs rašeliny ucpala odtok – je rozdrcena na jemné částečky, které odtok neucpou.
TIP: Léčivé bahno a jeho vliv na naše klouby
Omlazující efekt rašeliny
Kromě léčebného efektu, má rašelina také výborné kosmetické účinky. Na pokožku působí regeneračně, hydratačně, prospívá její restrukturalizaci a celkovému omlazení. Výrazně zpomaluje stárnutí pokožky, zpomaluje i riziko tvorby vrásek.
Kde si ji můžete dopřát?
V současnosti se využívá v balneologických procedurách ve formě koupelí nebo zábalů. Takové procedury můžete najít kromě lázní také v různých kosmetických centrech, i zařízeních soukromého charakteru.
V České republice najdete rašelinové koupele například zde:
– Rašelinové koupele v Kuřimi
– Tereziny Lázně v Dubí
– Lázně Kundratice
– Lázně v Karlových Varech
VIDEO: Jak vypadá rašelinový zábal?
Sponzorováno
Zdroj obrázku:
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Přečtěte si také naše další články
[…] Rašelina je zaručeně přírodním materiálem. Budete mít jistotu, že si na tělo nedáváte žádný chemický mix. Podobně jako bahno posiluje imunitu, zlepšuje stav pokožky, ale má i několik unikátních léčivých vlastností. Údajně velmi pomáhá při bolestech páteře. Zlepšuje prokrvení a činnost kloubů. Vzhledem k prospěšným účinkům na krevní systém se nedoporučuje těm, kdo má problémy s oběhovou soustavou, respektive kardiovaskulárními onemocněními. […]