Obsah článku
Solná lampa není jen příjemným zpestřením interiéru vašeho příbytku. Její předností jsou zejména ionizační vlastnosti, které zlepšují ovzduší v místnosti a také přispívá ke zmírnění některých zdravotních problémů. Její účinky si nemohou vynachválit zejména astmatici a alergici. A solné lampy jako takové mají pozitivních účinkú na naše zdraví více. Přečtěte si náš článek.
Solné lampy jsou staré miliony let
Solné lampy jsou bloky krystalů soli, které vznikaly již před miliony let, některé již v prvohorách. Těží se stovky metrů pod zemí a jejich opracování probíhá ve většině případů ručně. I proto je každá solná lampa originál a nikde na světě nenajdete přesně stejnou, jakou máte doma. Každý krystal má totiž jiný a originální tvar, vnitřní strukturu, jakož i barevný odstín.
Hlavním benefitem jsou léčebné účinky
Solné lampy vylučují do vzduchu částečky soli. Zahřátím krystalu (tedy např. zapálením čajové svíčky v lampě) dochází ke lepšímu uvolňování soli do vzduchu. Takový vzduch má pak posilující a aktivizující účinky na lidský organismus a zlepšuje celkovou kvalitu vzduchu, který v místnosti dýcháme. A to zejména v tomto období, kdy je naše dýchací ústrojí vystavené zvýšené zátěži – střídavému pobytu na studeném vlhkém vzduchu ven a vyhřátém suchém vzduchu uvnitř.
Sponzorováno
Jaké léčebné účinky má solná lampa?
- uvolňuje dýchací cesty
- napomáhá látkové výměně
- je vhodná pro alergiky a astmatiky
- upravuje krevní tlak
- blahodárně působí na aktivizaci svalové hmoty
- prospívá nervové soustavě
- pomáhá při problémech se spánkem
- pomáhá při nachlazení a chřipce
- zlepšuje imunitu
Skvělý ionizátor vzduchu v místnosti
Solná lampa plní funkci zdraví podporujícího prostředku, ale i vkusného estetického doplňku do domácnosti. Ale ne jen to. Tím, že se do vzduchu uvolňují krystaly soli, je také solná lampa efektivním ionizátorem vzduchu. Uvolňuje negativní ionty vzduchu, které vyvažují škodlivé pozitivní ionty, které se v našich bytech a domech vyskytují v přehnané míře , v důsledku přehnaného používání elektrospotřebičů. Je to dáno přirozenými vlastnostmi soli, které byly prokázány již před mnoha lety. Díky vysokému efektu ionizace se zlepšuje ovzduší a prostředí v interiéru. O lampu je však třeba pečovat a pravidelně ji vlhčit, aby se sůl uvolňovala do ovzduší co nejlépe.
Jakou barvu solné lampy si vybrat?
Solné lampy existují v různých odstínech, přičemž podle některých odborníků, má každá barva lampy vliv na jiné zdravotní problémy. Jakou si tedy vybrat?
- červená – je vhodná při problémech s krevním oběhem, zlepšuje činnost orgánů, tvorbu červených krvinek, dodává energii
- oranžová – vhodná při dýchacích potížích – astmatu, alergii, kašli, ale i při problémech, které pociťují ženy v přechodu, zlepšuje stav při nachlazení, zlepšuje trávení, metabolismus, zvyšuje imunitu, pomáhá při depresích, navrací chuť k životu
- žlutá – vhodná při zažívacích potížích, cukrovce, nemocech jater a žlučníku, při problémech s nervovou soustavou, vylučováním, podporuje detoxikaci organismu a podporuje činnost mozku
- bílá – působí všestranně, je možné ji použít při všech problémech
Sponzorováno
Náš tip: Nemáte po ruce solnou lampu? Pomůže a podobně funguje i odpařovač. Do keramické misky nalijte vodu a nasypte klasickou kuchyňskou nebo mořskou sůl. Položte nebo nějakým způsobem připevněte tuto nádobku na radiátor. Takovýmto způsobem se vám bude do místnosti odpařovat jakoby mořská voda, vzduch ve vaší místnosti zvlhne a bude působit podobně léčivě, jako vzduch u moře. Vhodné je umístit odpařovač do ložnice.
Co si dále přečíst na toto téma?
- A víte, že existují i solné masáže?
- Himalájská solná lampa – výhody, fakta, mýty a jejich použití
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Relaxace a zdraví
Přečtěte si také naše další články
Lampu jsem zapnula při náznaku rýmy a světe div se, úleva… Mám bílou elektrickou v práci na stole, je moc pěkná. Takže i harmonizuje prostředí. Inspirovala mě kolegyně v práci, navštívila solnou jeskyni, kde zaznamenala úlevu ohledně nemocných průdušek.