Sponzorováno

Jak zvýšit šance na otěhotnění 4.9/5 (10)

Jak zvýšit šance na otěhotněníNěkteré ženy otěhotní snadno, jiné tráví měsíce nebo dokonce roky snahou otěhotnět. Proč? Odborníci připouštějí, že to je stále do značné míry záhadou. „Máme rady, faktory či odhady, které nám jak to s otěhotněním je, ale ani ony nám neřeknou všechno,“ říká Sarah Berga, MD, předseda porodnické asociace žen na Wake Forest Baptist Medical Center ve Winston-Salem, NC „strašně moc to záleží na každém jednotlivci,“ dodává.

To znamená, že existují způsoby, jak vy a váš partner můžete zvýšit své šance na otěhotnění.

Zbavte se závislosti na sodě a limonádě

Ženy, které pijí dvě nebo více porcí jakéhokoli druhu limonády denně mají o 16% nižší porodnost, než ženy, které nepijí podobné nápoje vůbec. Nepijte proto slazené limonádové nápoje, je to doslova záplava cukru pro Vaše tělo.

Choďte brzy spát

Výzkum naznačuje, že ženy mají nejlepší výsledky otěhotnět, když mají pravidelně sedm až osm hodin spánku za noc. Choďte tedy spát brzy, kvalitní spánek se vyplatí a odrazí se to i na zlepšeném zdravotním stavu.

Co Vaše péče o zuby?

Onemocnění dásní může přidat další dva měsíce na množství času, který je potřebný k otěhotnění, to ukazuje australský výzkum z roku 2011. Ujistěte se, že vám vaše zuby zkontroloval dentista předtím, než se snažíte otěhotnět. Zdraví zubů a dásní může být důležité, ač se to na první pohled zdá jako banalita.

Cvičte, ale ne „do krve“

Hubené ženy, které pracují intenzivně pět hodin týdně nebo více mají o 42% menší pravděpodobnost, že otěhotní, než ty, které nevykonávají cvičení tak usilovně. Najděte si perfektní cvičení, které Vám sedne. Cvičte, ale ne do úmoru a do krve.

Nenechte ho proměnit se v povaleče

Pánové, kteří sledují více než 20 hodin týdně TV mají 44% nižší počet spermií než ti, kteří téměř nesledují televizi témeř vůbec, to ukázala studie z roku 2013 na Harvardu. Nedostatek pohybu ovlivňuje plodnost mužů.

Se stresem a úzkostí pryč

Nestresujte! „Je-li vaše hladina stresu dost vysoko, můžete tím zastavit ovulaci,“ vysvětluje Dr. Berga. Zbavte se úzkosti, jakkoliv.

Zkuste vysadit lepek

Nedávná studie Columbia University naznačuje, že 6% žen s nevysvětlitelnou neplodností má celiakii. „Tyto ženy produkují protilátky, které mohou interferovat s vývojem placenty,“ říká autor studie Peter Green, MUDr. Jakmile tyto ženy přešly na bezlepkovou dietu, byly schopny otěhotnět během jednoho roku.

Sponzorováno

Mrkněte na partnera

Muži, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní mají nížší počet spermií a jejich koncentraci, podle studie z roku 2013. I dlouhé a příliš časté saunování škodí spermiím.

TIP: Jak na zdravé spermie?

Samozřejmě přestaňte kouřit

Kouření vede ke snížení kvality spermií, podle Americké společnosti pro reprodukční medicínu, což je důvod, proč se doporučuje přestat kouřit, pokud se snažíte otěhotnět. To platí pro partnerku i partnera. nyní už možná máte motivaci pro to, vzdát se cigaret a přestat kouřit.

Další rady jak otěhotnět

PRO MUŽE

  • Jezte vitaminy C (ovoce), D (ryby, vaječné žloutky), E (papriky, mandle …), důležitý je i vápník, takže pijte mléko.
  • Noste místo těsných slipů boxerky (nebo nejlépe bavlněné – trenýrky).
  • Nadměrně neposilujte břišní svaly, protože tím nezdravě překrvujete pánevní orgány a můžete ohrozit kvalitu spermatu.
  • Neležte dlouho ve vaně s horkou vodou. Vyšší teploty zhoršují dozrávání spermií.
  • Dívejte se na lechtivé filmy. Erotická videa díky látkám uvolňovaným do krve zvyšují aktivitu spermí.

RADY PRO ŽENY

  • Když ovulujete (zhruba v polovině měsíčního cyklu), je nejlepší milovat se každý druhý den.
  • Lubrikační gely omezte mohou zpomalovat nebo zabíjet spermie.
  • Na početí jsou ideální letní měsíce – jednak jsou lidé uvolněnější na dovolených, jednak jedí víc zdravých potravin, hlavně ovoce.
  • Když máte jakýkoli gynekologický zánět, zajděte se poradit s lékařem, jak jej léčit – zanedbání může vést až k úplné neplodnosti.

Co si na toto téma ještě přečíst?

VIDEO: Jak otěhotnět po vysazení antikoncepce? Menstruace a ovulace

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva