Sponzorováno

Některá péče v těhotenství škodí. Jaká konkrétně? Na co pozor v těhotenství? 4.71/5 (14)

Na co si dávat pozor, když jste těhotná?

Na co si dávat pozor, když jste těhotná?

Chcete být krásná? Potom jistě používáte mnoho různých krémů, stejně jako jistě používáte i řadu různých přípravků, které podpoří vaši krásu. Co ale v případě, kdy jste těhotná? Je třeba počítat s tím, že některé látky se dostávají nejenom do vašeho těla, ale dostávají se také k vašemu dítěti. A pro něho mohou být vlivem koncentrace, ale i složení škodlivé. Pokud jste těhotná, je vhodné lehce upravit svou cestu ke kráse.

Co je vhodné eliminovat, jelikož to skutečně může škodit? Podívejte se společně s námi.

Pozor na barvy na vlasy

Barvení vlasů je pro mnoho žen něco zcela přirozeného a něco zcela běžného. Je jenom málo žen, které přiznávají, že si vlasy nebarví a jsou hrdy a jsou spokojené se svým běžným odstínem. Barvení je oblíbené jednoduše proto, že použití barvy na vlasy má hned několik důležitých důvodů. O jaké se jedná a proč si ženy vlasy barví?

  • Podpoří krásu přirozené barvy vlasů
  • Zakryjí různé šediny
  • Změní svůj vzhled

Je jedno, zda si vlasy barvíte doma, nebo u kadeřnice. Stále musíme říci, že na trhu je mnoho produktů, které sice dokážou přinášet velmi dobré vlastnosti, ale to hlavně proto, že obsahují mnoho chemie. Je tedy na místě se takovým barvám v těhotenství vyhnout. A když už bez nich nemůžete vydržet, doporučíme spíše menší množství, a to až po prvním trimestru. Nebo se můžete vydat cestou přírodní. Je sice pravdou, že výsledek nemusí být tak dokonalý a tak dlouhodobý, ale na druhou stranu je zde jistota v tom, že do těla nedostáváte chemii, která by se snad dostala až k vašemu dítěti. A o to jde především, ne?

Rizikem jsou i umělé nehty

Toužíte také po dokonale upravených nehtech? I zde je dobré raději vynechat jejich zvelebování, a to pokud jste těhotná. Hlavně, pokud používáte umělé neboli akrylové nehty. To proto, že se jedná o toxickou látku. Nejenom, že se akrylát může postupně dostávat skrz nehet do vaší kůže. Je také nutné říci, že nebezpečné jsou i páry, které mohou vznikat při aplikaci. Způsobují podráždění:

  • Nosu
  • Krku
  • Očí

Je jasná, že pokud dané páry mohou ublížit vám, tak mohou ublížit i dítěti, které ve svém těle nosíte. Je tedy vhodné manikúru tohoto typu vynechat. Doporučíme spíše klasické formy, jako je standardní úprava vašich nehtů, a následní nalakování bezbarvým, nebo klasickým lakem, který bude kvalitní a pochopitelně i bezpečný.

Akné řešte jenom přírodně

Akné není nutně spojeno jenom s obdobím puberty. I když je pravdou, že v tomto věku je nejčastější, tak se může objevit i později. A není výjimkou, že se objeví také v těhotenství. Důvodem toho je především fakt, že dojde narušení hormonální rovnováhy – podobně jako v pubertě. Na akné dnes existuje mnoho produktů. A u nich mohou být účinnými látkami takzvaný retin A, nebo takzvaný tetracyklin. Obojí jsou látky, které dospělé osobě nevadí, ale plodu mohou způsobit vážné poškození. Pokud vás akné trápí, doporučujeme důkladně číst složení produktů, které budete používat.

Nejlepší je bojovat proti němu přírodní cestou. A to jednoduše tak, že se budete snažit pleť pravidelně a hloubkově čistit. Pomoci může peeling vyrobený z věcí, které máte v lednici, stejně jako může pomoci i péče spojená a hydratací a zklidňováním pomocí různých krémů a mlék. Zde se podívejte na TOP 17 rad, jak vyzrát na akné v těhotenství.

Pozor i na saunu

Saunování je také jednou z procedur, díky které můžete přispět jak ke svému zdraví, tak i ke své kráse. Během pobytu v sauně stoupá teplota vašeho těla. Tím se otevírají póry ve vaší kůži. Vlivem pocení se dále z kůže také eliminují různé škodliviny, které jsou vyplaveny na povrch. Výsledkem je kůže, která je dokonale čistá, vláčná a příjemná na pohled. Pravidelná procedura se rozhodně pozitivně podepíše na vaší kráse.

Sponzorováno

Když jste těhotná, doporučujeme tuto proceduru úplně vynechávat. Proč? Rizikem je vysoká teplota. A je jedno, zda jdete to klasické finské sauny, infrasauny, nebo využijete páru. Nic z toho není vhodné, jelikož se vaše tělo ohřívá a to plodu nemusí dělat dobře. Zvláště, pokud je tato činnost dlouhodobá. Nenarozenému plodu rozhodně nepřispívají ani náhlé změny teplot, které jsou spojeny s tím, že po saunování ihned použijete ochlazovací bazének. Pokud jsou dané činnosti u vás velmi oblíbené, doporučujeme je v zájmu zdraví vašeho dítěte a bezproblémového těhotenství raději přerušit.

Ani opalování, ani relaxace ve vaně

Péče o tělo může souviset také s opalováním. A je jedno, zda chcete preferovat solárium, nebo je vaším cílem se v létě natáhnout na pláži. Obojí má svá negativa jak pro vás, tak hlavně pro vaše dítě. To proto, že z prvního důvodu může dojít k tomu, že bude váš organismus přehřátý. Tedy dojde k podobnému problému, jaký může nastat v případě sauny.

Dále nelze opomíjet ani to, že vaše pokožka bude vlivem těhotenství citlivější a sluneční paprsky, a také solárium může uškodit a způsobit různé alergické reakce, stejně jako se mohou objevit i problémy spojené s ekzémy. A toto všechno se může podepsat i na zdraví dítěte. I proto ani zde nedoporučujeme pečovat o sebe touto formou, a to jenom za účelem toho, že budete mít dokonale bronzovou pokožku.

A ještě dalších pár věcí, které v těhotenství fakt nedělejte

A přidáme ještě pár bodů:

Nekuřte

To bereme jako naprostou samozřejmost. Děti narozené ženám, které kouří během těhotenství, mají větší pravděpodobnost nižší porodní hmotnosti a jsou vystaveny většímu riziku poruch učení než děti narozené matkám nekuřačkám.

Kromě toho děti narozené ženám, které kouří, mají větší pravděpodobnost toho, že se sami pokusí kouřit v mladším věku a stanou se také častěji běžnými kuřáky v důsledku fyziologické závislosti na nikotinu.

Nepijte alkohol

Opět samozřejmost. Alkohol může výrazně negativně ovlivnit vývoj dítěte. Ženy, které konzumují alkohol během těhotenství, mohou porodit dítě s fetálním alkoholovým syndromem. Symptomy tohoto syndromu jsou například:

  • nízká porodní váha
  • poruchy učení
  • problémy s chováním
  • zaostalosti ve smyslu růstových a vývojových milníků

Fakt pozor, i malé množství alkoholu může být problémem.

Nejezte syrové maso

Syrové a málo tepelně upravené maso a vejce nesou riziko výskytu nemocí, jako je listerióza a toxoplazmóza. Tyto stavy mohou způsobit vážná, život ohrožující onemocnění, která by mohla vést ke vzniku závažných vrozených vad a dokonce i k potratu. Ujistěte se, že všechna vejce a maso, které jíte během těhotenství, jsou dobře uvařené.

Nejezte nepasterizované mléčné výrobky

Vápník je velmi důležitý pro růst dítěte, ale maminky musí být opatrné, jak přijímají vápník z mléka.

Nepasterizované mléko se nedoporučuje těhotným ženám. To znamená, že nebylo tepelně zpracováno, aby se zabily bakterie. Konkrétně může syrové mléko obsahovat bakterie Listeria. Může to vést k nemoci, potratům nebo dokonce k život ohrožujícím následkům.

Nepijte hodně kofeinu

Kofein může cestovat placentou a zvyšovat srdeční frekvenci dítěte. Současný výzkum naznačuje, že ženy mohou každý den bezpečně konzumovat šálek nebo dva kávy.

Nečistěte kočičí záchody

Kočičí wc je naplněno miliony parazitů. Jeden zvláště, Toxoplasma gondii, je obzvláště nebezpečný pro těhotné ženy. Děti, které se potkají s tímto parazitem, mohou také čelit vážným zdravotním problémům, včetně záchvatů a mentálních postižení.

Sponzorováno

Takže na některé věci v těhotenství fakt pozor.

A co si dále o těhotenství přečíst?

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva