Obsah článku
Je vůbec možné se chřipce vyhnout? Zejména pokud jsme nuceni den co den dojíždět veřejnou hromadnou dopravou? Odborníci radí očkování, to ale není zdaleka proti všem druhům chřipky a mnoho lidí na samotné očkování reaguje dost nešťastně. Zkuste bojovat přírodní cestou, poradíme vám, jak na to!
Účinné zbraně proti chřipce a nachlazení.
Mytí rukou
Mytí rukou patří k základním hygienickým návykům. Nicméně není mytí jako mytí. Pokaždé když přijdeme zvenku, je dobré si pustit teplou vodu, namydlit si ruce až po zápěstí a pořádně smýt. Viry jsou totiž pořádně odolné a není snadné je vždy z rukou dostat. Vhodné jsou také antibakteriální gely.
Vyměňte ručník za papírové ubrousky
Ručníky bývají přímo rájem virů. I po nejdůkladnějším umytí rukou nemůžete zabránit dalšímu šíření virů a bacilů. Mnohem lepší je používání jednorázových papírových utěrek, které je vhodné používat zejména na veřejných záchodech, ale také doma.
Horký vývar umí zázraky
Polévka je grunt, to nám říkaly už naše babičky a měly pravdu. Pomáhá nejen, když jsme nachlazení, ale téměř při všech chorobách. Zejména, pokud chybí chuť k jídlu. Vývar je lehce stravitelný, obzvlášť pokud jej připravíme z kostí. V kostní dřeni se totiž nachází tuk, který podněcuje organismus k produkci bílých krvinek a tím nás chrání před nemocemi a infekcemi.
Jděte ven
Jakmile přijdou plískanice a nevlídné počasí, máme tendenci zachumlat se do peřin a chodit ven jen minimálně. To je ovšem chyba. Efekt bývá opačný, příliš často se zdržujeme v uzavřených prostorech, kde se to viry jen hemží. Na čerstvém vzduchu je menší riziko nákazy, navíc je dobré trochu se hýbat, procházky nebo některý sport. Nejvíce pro své zdraví uděláte, když v zimě vyrazíte na hory.
Zázvor je všelék
Zázvor má v sobě více než tucet látek, které umí účinně bojovat s viry způsobujícími chřipku a nachlazení. Lidé jej využívají pro jeho antibakteriální účinky, neboť je to také výborná prevence proti infekci. Lze jej užívat čerstvý, ale také sušený. V zimě je vhodné si z něho vařit čaje, nejlepší je strouhaný zázvor v kombinaci s citrónem a medem. To je přímo vitamínová bomba.
Sponzorováno
Sex
Milujte se alespoň dvakrát týdně a podle vědců budete mít v těle více imunoglobulinu A, který vás ochrání před nachlazením a infekcemi. Proč nespojit příjemné s užitečným?
Zvlhčujte doma vzduch
S příchodem topné sezóny se většině lidem hůře dýchá. Na vině je suchý vzduch, který vysušuje naše sliznice a jejich imunitní schopnost. Proto se snažte, co nejvíce to jde vzduch zvlhčovat. Vlhké prostředí dutin zvyšuje obranyschopnost našeho organismu. K tomuto účelu je naprosto dokonalá Vincentka, můžete s ní proplachovat nosní dutiny, kloktat ji, pít ji nebo nalít do zvlhčovače vzduchu a inhalovat. Udržujte v bytě alespoň částečnou vlhkost, uvidíte, že se vám bude mnohem lépe dýchat.
Buďte pozitivní
Pozitivní myšlení má vliv na to, jak se cítíme. Když máme splín nebo jsme ve stresu, naše tělo je více oslabené a hůř se brání útokům virů.
Jezte moudře
V boji proti chřipce vám jistě pomůže také dostatek vitamínů, jezte ovoce a zeleninu v dvojnásobném množství, hýbejte se, otužujte se a sportujte. Velmi důležitá je také strava, jídelníček by měl být pestrý a bohatý. Hodně spěte a v době chřipkové epidemie se pokud možno vyhýbejte větším kolektivům. I když pokud jste odkázáni na veřejnou hromadnou dopravu, tak to příliš nejde.
Nepřecházejte, ležte
Nicméně pokud vás chřipka stejně dostane, určitě jí nepřecházejte. Doporučuje se zůstat minimálně týden v posteli, ze všeho nejdůležitější je pořádně ji vyležet. Pokud to neuděláte, může mít i obyčejná chřipka fatální následky.
A jak léčíte chřipku vy? Budeme moc rádi za rady v komentářích. Každý má svoji metodu, tak se o ni s námi podělte.
A co si dále o chřipce přečíst?
- Babské rady na chřipku – jak na ni?
- Co udělat po chřipce? Toto.
- 12 tipů pro rychlou léčbu chřipky – jak na to?
- 10 potravin proti chřipce
VIDEO: Jak vyléčit nachlazení PŘÍRODNÍ CESTOU
Sponzorováno
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Nachlazení chřipka a teplota
Přečtěte si také naše další články