Sponzorováno

8 babských rad na pálení žáhy – jak si s ním poradit? 4.73/5 (26)

Mrkněte na TOP 8 babských rad na pálení žáhy.

Mrkněte na TOP 8 babských rad na pálení žáhy.

Rozhodně to není nic příjemného. Jistě jste i vy během svého života několikrát zažili pocit, kterým je pálení žáhy. Může být mírné, stejně jako může být až extrémně bolestivé, kdy se jenom modlíte, aby vše přestalo. Důvody, proč se pálení žáhy objevuje, mohou být různé. Mezi hlavní patří především:

  • Příliš kořeněná a ostrá jídla
  • Nadměrné množství soli i cukru
  • Pití alkoholických nápojů

Tolik tedy k prevenci. Pokud už dojde k tomu, že vás žáha začne pálit, je dobré vědět, co vám pomůže. První naše rada je spojená s tím, že navštívíte lékárnu. Na trhu je řada různých produktů, které vám dokážou pomoci. Stačí se poptat a bude vám doporučeno několik osvědčených možností, které zaberou. Nejedná se ale o jedinou cestu, kterou se dnes můžete vydat. Podívejte se s námi i na ty další.

1. Zázvor

I když jsme říkali, že za pálení žáhy může často koření, je třeba dodat, že u některých druhů platí pravý opak. A tou vhodnou volbou, která vás zaručeně nezklame, je určitě zázvor. Jeho účinky jsou hned dvojího druhu. Pokud se pálení žáhy objeví, je zázvor velmi dobrou pomocí, jak si můžete během krátké doby ulevit. Zároveň ale nabídne i možnost prevence. Pokud bude součástí vaší stravy pravidelně, nemusí se bolesti tohoto typu vůbec objevovat. Použití je celkem jednoduché. Můžete ho přidávat do jídel, stejně jako si lze uvařit také poměrně chutný čaj. Nebo si během léta nachystat osvěžující limonádu.

2. Syrová zelenina i ovoce

Určitě ji také zkuste, jelikož je při pálení žáhy je velmi dobrým pomocníkem. Primárně je to díky tomu, že obsahují nejenom vodu, která pomůže s neutralizací, ale obsahují také škroby. Právě tato kombinace vám rozhodně dokáže zajistit to, že pálení žáhy bude výrazně eliminováno. A jaké jsou ty hlavní druhy, které vám doporučíme? Je to:

  • Mrkev
  • Jablko
  • Brambory

A zde se také podívejte, které potraviny pomáhají při pálení žáhy.

3. Jedlá soda

Máte ji doma? Pokud ano, rozhodně se ji nebojte použít. Pokud jde o pálení žáhy, je velmi dobrým pomocníkem. A to hlavně proto, že dokáže velmi dobře neutralizovat žaludeční kyseliny. Jak na to? Stačí několik lžiček jedlé sody rozmíchat ve vodě a tu následně vypít. Pokud zvládnete ne příliš dobrou chuť, máte napůl vyhráno. Potom ještě počítejte s tím, že vlivem chemické reakce se můžete cítit lehce nafouklí. To je znamení, že jedlá soda působí. Stačí jenom pár desítek vteřin a rázem zjistíte, že jsou problémy dávno pryč. Je proto dobré mít tohoto pomocníka vždy při ruce.

Sponzorováno

4. Jablečný ocet

I když to může na první pohled vypadat, že zde mluvíme o produktu kyselejšího rázu, opak je pravdou. Pokud ho budete konzumovat, zajistíte tak mnohem lepší zásaditost vašeho těla. A k čemu konkrétně to vede? Je to poměrně jasné. I když žaludek nebude fungovat jak má, kyseliny v něm nebudou tak agresivní, aby se pálení žáhy objevilo. S octem je to podobné, jako s jednou sodou. Doporučujeme ho mít vždy při ruce. A jak ho konzumovat? Stačí jedna lžička jablečného octa, kterou rozmícháte ve sklenici vody a tu následně vypijete. Pamatujte, že je vhodné ocet konzumovat i jako dobrou prevenci.

5. Aloe vera

I když tuto rostlinu znáte spíše v souvislosti s krásou vaší pleti, je dobré o ní říci také to, že ji můžete využít i ve chvíli, kdy vás pálí žáha. Pokud ji máte ve své živé podobě, stačí odříznout kousek listu, ten dále naříznout a gel z aloe rozmíchat ve vodě. A tu následně vypít. Pokud danou možnost nemáte, zkuste různé nápoje, které výražky z této rostliny obsahují. Pozor ale na celkové složení, jelikož například příliš mnoho cukru může být spíše na škodu.

6. Žvýkačka

Ano, i ta pomáhá. A důvod je celkem jasný. Pokud žvýkáte, dochází ve vašich ústech k tomu, že se zde mnohem více tvoří sliny. A ty následně putují do žaludku, kde následně neutralizují jeho kyseliny. Výsledný efekt je zcela jasný. Také můžeme doporučit, že vhodnou volbou je mentolová žvýkačka. Proč? Jelikož právě mentol dokáže poměrně dobře eliminovat onu pálivou bolest. Rázem tak obyčejné žvýkání pomůže hned ve dvou oblastech.

7. Kurkuma

Opět další koření, které ukazuje, že ne všechna musí v případě pálení žáhy škodit. Kurkuma je často využívána hlavně v exotické kuchyni, což ale neznamená, že by nebyla dostupná i u nás. Pokud se podíváme na její pozitiva, tak nejsou spojena jenom s tím, že dokáže celkem dobře podpořit trávení. U kurkumy nezapomínejme také na jedno velké pozitivum, které je spojeno se sliznicí jícnu a jeho obnovou. Díky tomu budete nejenom zdravější, ale nepříjemné pálení žáhy bude minulostí. Mimo jiné i proto, že poškozená část bude zregenerovaná.

8. Heřmánkový čaj

Sponzorováno

Osvědčená bylina, která se hodí na mnoho různorodých problémů. A pálení žáhy mezi ně také patří. Na něj může pomoci i to, že vypijete vlažnou vodu. My však doporučíme možnost místo vody vypít raději vlažný heřmánkový čaj. Z jakého důvodu? V první řadě proto, že se vám podobně jako s vodou povede lehce naředit žaludeční kyseliny. Druhým důvodem je to, že heřmánek dokáže celkem dobře a také celkem efektivně zlepšit žaludeční prostředí, díky čemuž může být i velmi dobrou a osvědčenou prevencí. Navíc takový čaj i dokonale chutná.

A co si o pálení žády dále ještě přečíst?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva