Sponzorováno

Zelený ječmen a zelené potraviny v těhotenství – ano nebo ne? 4.92/5 (12)

Zelený ječmen v těhotenstvíVelmi častým dotazem na různých přednáškách, v elektronické poště i po telefonu je, jak je to zelenými potravinami (a také zeleným ječmenem) v období těhotenství a kojení. Mnoho žen se přirozeně obává v těchto, pro ně velmi důležitých životních obdobích zelené potraviny užívat, zda je začít užívat.

Zelený ječmen v těhotenství

Pokud mladý ječmen nebo chlorellu již dlouhodobě užíváte ještě před početím, máte jistotu, že většina škodlivin je z Vašeho organismu již odstraněna a užívání zelených potravin během těhotenství i kojení nepřerušujte. Zelené potraviny dokonale nahrazují různý multikomplex vitamínů a minerálů, určené pro těhotné ženy a kojící matky. Navíc jak zelený ječmen tak i řasa chlorella působí jako adaptogen, to znamená, že harmonizují činnost jednotlivých orgánů a systémů v těle.
A to je nutné ohlídat především v tak náročných obdobích, jakými je období těhotenství a kojení.

Chcete-li zelené potraviny začít užívat během těhotenství či kojení, nemusíte se ničeho obávat. Jedinou komplikací může být příliš razantní zahájení užívání řasy v době pokročilejšího těhotenství. Kde rostoucí plod má již v těle matky obsazeny všechny volné prostory a nechce se mu o ně příliš dělit s vlákninou řasy. V tomto případě je nutné začínat s užívání řasy velmi pozvolna, aby „souboj o místo“ mezi těmito životními radostmi neodnášela budoucí maminka nepříjemnými pocity. Naše rada: Takže začněte 1 tabletou řasy ráno po dobu 3-4 dnů, pak přidejte 2. pilulku na noc, opět na 3-4 dny, pak i 1 tabletu na oběd a tak postupně stoupejte až na dávku 3 x 6-8 tablet denně.

U zeleného ječmene vzhledem k tomu, že vlákninu neobsahuje, můžete začít dávkování rychleji a vystoupit na dávku 3×1 lžička denně po dobu 3 dnů, vždy po jedné lžičce. V období kojení můžete zelené potraviny nasazovat bez obav podle obvyklých schémat. Rozhodně se nemusíte obávat toho, že zahájením užívání zelených potravin v době těhotenství a kojení, kdy dochází k vyššímu uvolňování jedovatých látek z Vašeho organismu, ohrozíte plod či miminko.

Sponzorováno

Vylučování nedobrých látek se nebojte

K vylučování těchto látek z těla dochází především přes ledviny a stolici, částečně přes pokožku. Nijak významně se nezvyšuje ani podíl škodlivin v mateřském mléce. Naopak živiny ze zelených potravin přecházejí do mateřského mléka a s nimi i mnoho energie a dobré nálady, což jistě na svém miminku budete pozorovat. A kdyby náhodou bylo Vaše miminko příliš čilé v noci, zkuste zelené potraviny brát nejpozději kolem 16. hodiny odpoledne, aby příliš energie dodané miminku nemělo za následek vaše nevyspání. Těhotenství i doba kojení jsou nesmírně náročnými obdobími v životě ženy.

Zátěž, která je na jejich organismus kladena, je velmi vysoká a vyžaduje komplexní a dostatečný přísun živin. Všeobecně je známo, že čím je dítě déle kojeno, tím lépe prospívá, je méně nemocné a významně se posiluje vztah mezi ním a matkou. Je dobře, že v posledních letech se dlouhodobé kojení stalo „módou“ a že přibývá maminek, které kojí déle než půl roku i rok. Tím větší je to ale zátěž pro organismus těchto maminek.

Zelené potraviny – příprava na těhotenství

Zelené potraviny je ideální možností jak organismus na těhotenství připravit a samotné těhotenství si pak v pohodě vychutnat. Usnadní vám i průběh porodu a hlavně rekonvalescenci po porodu. Zajistíte si tak dostatek živin pro období kojení jako pro vás, tak i pro Vaše miminko. Od toho se pak odvíjí i vaše dobrá nálada a skvělá kondice.

Miminko to od vás odkouká a zapamatuje si na celý život, že to zelené, co maminka pije a polyká je určitě velmi dobré, protože je to ta nejlepší a nejkrásnější maminka na světě. A bude to chtít samo také vědomě vyzkoušet. Tak neváhejte a tu radost mu dopřejte.

A co vy? Dáváte si zelené potraviny? Napište nám do komentářů.

Co si ještě přečíst o zeleném ječmenu a zelených potravinách?

VIDEO: Zelené potraviny – zajímavé informace o mladém ječmenu a chlorelle

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva