Patnáct minut chůze po každém jídle může zabránit rozvoji cukrovky druhého typu u starších lidí. Naznačila to studie Univerzity George Washingtona, o níž dnes informovala BBC. Zvýšení hladiny cukru po jídle zvyšuje riziko diabetu druhého typu, proto odpočívat po jídle „je to nejhorší, co můžete udělat“, citovala BBC ze studie. Americká studie se poprvé zabývala vlivem krátkých pohybových aktivit v rizikovém době po konzumaci jídla, když cukr v krvi prudce stoupá, uvedla vedoucí studie Loretta DiPietro.
Krátké přestávky výrazně svědčí zdraví
Výzkumníci podle jejích slov zjistili, že tři 15-minutové vycházky „pomalým až středním“ tempem denně mají stejný účinek jako jedna 45-minutová.
Sponzorováno
Studie konstatovala, že nejlepší čas na vycházku je po večeři, která je v amerických poměrech obvykle největším jídlem dne. Zvýšení cukru v krvi po ní přetrvává do noci až brzkého rána, avšak „výrazně se omezilo“, když lidé začali po jídle chodit.
Vědci zkoumali 10 lidí ve věku 60 a více let, u kterých v důsledku zvýšené hladiny cukru v krvi a nedostatečné fyzické aktivity hrozilo riziko rozvoje cukrovky druhého typu. Výsledky musí ještě potvrdit širší testy. Zhubnutí a pohybová aktivita jsou obecně známé prostředky, jak zabránit rozvoji diabetu druhého typu, který vzniká, když tělo neprodukuje dostatek inzulínu nebo jeho buňky na inzulin nereagují, dodala BBC.
A co si dále o cukrovce přečíst?
VIDEO: Senioři, zkuste cvičit
Sponzorováno
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Cukrovka, Pohyb a zdraví
Přečtěte si také naše další články