Sponzorováno

Jaké bylinky pomohou na žaludeční nevolnost? 4.8/5 (15)

Jaké bylinky pomohou na žaludeční nevolnost?Žaludeční nevolnosti dovedou člověka opravdu potrápit. Potíže se zažíváním patří mezi nejčastější onemocnění dnešní doby, způsobují bolest břicha, nevolnost, špatné dýchání a také pálení žáhy. Mohou být způsobeny nesprávnými stravovacími návyky, jako je nepravidelná strava, příliš velké porce, přemírou tuků, které jsou obsaženy zejména v masitých pokrmech, ale také ve sladkých moučnících, konzumací alkoholu a stresem.

Nejlepší je prevence

Prevencí všech zažívacích potíží je pravidelná strava s dostatkem vitamínů a minerálů a střídmá konzumace tučných jídel. Nedostatek potřebných látek a různé vedlejší vlivy mohou zažívání vážně poškodit. Než sáhneme po lécích, můžeme vyzkoušet přírodní prostředky. Bylinky pomohou zlepšit trávení a uleví od bolesti. Některé bylinky jako je heřmánek vyvolávají u některých jedinců alergickou reakci, tak si dávejte pozor při jejich užití. Je spousta bylin, které pomáhají od žaludečních nevolností, určitě si některou, která vám neuškodí, vyberete. Bylinky si připravujeme jako čaj, pro vnitřní použití.

Bylinky na žaludeční nevolnost

Máta peprná

Nejlepší bylinkou na žaludeční nevolnosti je máta. Máta obsahuje mentol, který chladí a znecitlivuje, takže se používá při všech žaludečních a střevních potížích, tlumí křeče v zažívacím ústrojí, zvyšuje sekreci žaludečních šťáv a žluči. Tato bylinka mírní nevolnost, koliky, bolesti břicha a nadýmání a má blahodárný vliv na podrážděná střeva, zklidňuje sliznice.

Meduňka

Meduňka obsahuje silici, která má zklidňující účinky, tlumí bolesti a zlepšuje zažívání. Podporuje trávení a pomáhá při nervových a žaludečních potížích.

Heřmánek

Při pálení žáhy, které způsobuje zejména překyselení žaludku, velmi dobře pomáhá heřmánek. Je účinný, působí protizánětlivě právě v oblasti zažívacího traktu. Pomáhá při nevolnosti a plynatosti.

Sponzorováno

Zázvor, skořice, kopřiva

Na poruchy trávení je výborný zázvor a také skořice. Tyto dvě bylinky zlepšují zažívání a podporují trávení.

Kopřiva je rostlinka, pokrytá drobnými chloupky s vysokým obsahem vitamínů, železa a dalších léčivých látek. Je výborná nejen jako jarní očistná kúra organismu, ale také na žaludeční potíže. Používá se především při kataru žaludku a střev.

Pelyněk

Pelyněk sice chutná ošklivě, ovšem na zažívací trakt působí jako balzám. Podporuje tvorbu žaludečních šťáv, reguluje činnost žlučníku, jater i střev, má dezinfekční účinky, tlumí křeče a bolesti břicha.

Rozmarýn lékařský

Rozmarýn lékařský povzbuzuje činnost žaludečních šťáv, podporuje tvorbu a vylučování žluči, tiší křeče zažívacího traktu a má močopudný účinek. Pomáhá při nadýmání a bolesti břicha. Rovněž upravuje potíže trávení spojené se zácpou.

Jitrocel

Jitrocel kopinatý je výborný na špatné trávení. Pomáhá při chorobách dvanácterníku a žaludečních vředech. Působí dobře i na střeva.

Mateřídouška

Mateřídouška je bylinka, která se používá při špatném trávení a také při přemíře alkoholu. Bylinky jako je kmín, anýz a fenykl jsou výborné proti nadýmání, pomáhají při špatné funkci žaludku a střev. Odstraňují křečovité žaludeční potíže.

Šalvěj lékařská

Šalvěj lékařská příznivě působí na zažívací trakt. Podporuje správné zažívání, činnost střev, jater a žlučníku. Andělika lékařská působí dobře na špatné trávení, plynatost, při křečích a také na střeva.

Sponzorováno

Každá z těchto uvedených bylinek prospívá zažívání a pomáhá od žaludečních nevolností. Záleží jen na vás, kterou si vyberete.

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: ,

    Přečtěte si také naše další články

     

    Bez komentáře u článku “Jaké bylinky pomohou na žaludeční nevolnost?”

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva