Obsah článku
Úmorný problém, který trápí mnohé z vás. Kuří oka umí pořádně znepříjemnit život. Pokud se ptáte, jak se dá těchto těžko odolných ničemů zbavit, přinášíme vám několik osvědčených domácích receptů, které skutečně fungují. Netrapte se více a kráčejte už konečně bez bolesti.
Kuří oko – když chůze bolí
Jedná se o místa se ztvrdlou suchou kůží, které vznikají zejména v partiích s kloubovými a kostními vyvýšeninami či nedokonalostmi. Týká se tedy zejména lidi s určitými ortopedickými problémy, ale samozřejmě nepostihuje jen je.
Kuří oko je nepříjemnost, se kterou vede každodenní zápas množství lidí nejen střední a starší generace. Tento problém je velmi rozšířený, ortopedi, chirurgové a pedikérky se s ním setkávají prakticky denně.
Jak vzniká?
Kuří oko (Clavus, vezikula) vzniká v důsledku tření, nebo nadměrného tlaku na určité místo na noze. Jsou to kruhovité, několik milimetrů (výjimečně až centimetrů) velké a do žluta zbarvené vyvýšené útvary, které při chůzi způsobují výraznou bolest. Okolní kůže bývá proto většinou i zanícená.
Nejčastěji se tento problém nachází na místech u kosti, na prstech nohou, nebo na chodidlech. Kuří oka jsou vlastně shluky odumřelých buněk, které mají svůj kořen a šíří se až příliš živě.
Léčba je poměrně složitá
Jelikož kuří oko je shluk buněk, který roste, jeho léčba věru není vůbec snadná. Lékař vám nejprve zkusí předepsat salicylovou mast, se kterou si budete kuří oko potírat. Pokud by nedošlo ke zlepšení, na řadu by mohlo přijít opakované nebo jednorázové vypálení tekutým dusíkem.
V těch nejhorších případech se na řadu dostane chirurg, který kuří oko vyřízne. V lékárně se dají koupit různé náplasti, které však podle slov vyléčených zabírají jen někdy. Pozor, kuří oka nikdy neodstraňujte násilím!
Sponzorováno
Účinné rady z přírodní lékárny
Pokud si s kuřím okem chcete poradit sami, pomocí různých domácích receptů a přírodní medicíny, vyzkoušejte tipy, doporučené lidmi, kteří se pomocí nich kuřího oka úspěšně zbavili:
- cibulová mast – asi 3 týdny je třeba natírat si kuří oko touto mastí, kterou koupíte v lékárně, v intervalu asi 2 – 3 krát denně. Před spaním potřít silnější vrstvou a přelepit náplastí.
- vlaštovičník větší – oranžová šťáva z této bylinky je podle názorů lidí, kteří bojovali s topit oky, asi ten nejlepší přírodní lék. Stačí si jednou denně potřít kuří oko vytékající šťávou ze zlomené stonku této rostlinky a kuří oko po krátkém čase samy zmizí.
- banánová slupka – odřízněte si kousek z banánové slupky a na noc dejte na kuří oko. Přelepte náplastí, nebo převažte obvazem.
- ocet s citronem – kolečko citronu je třeba na tři dny namočit do octa. Pak tento citron třeba na tři dny přiložit na kuří oko a strhnout.
- citronová šťáva s cibulí – kuří oka pravidelně potírejte šťávou z citronu, smíchanou s octem a sekanou cibulí.
- terpentýn – hadřík namočte do terpentýnu, vyždímejte a každou noc upevněte na kuří oko. To změkne a po čase samy zmizí.
- rozchodník prudký – listy této bylinky podrťte a připevněte každou noc na kuří oko. Pozor však na zrak – šťáva z této rostliny se nesmí dostat do kontaktu s očima, protože může natrvalo poškodit váš zrak!
- rozinky – překrojit a na noc přiložit na kuří oko.
- nasolená cibule – na noc je ji třeba přiložit na kuří oko a převázat obvazem.
A co vy? Jak s kuřím okem bojujete vy? Budeme rádi za komentáře pod článkem.
VIDEO: Jak ulevit nohám?
Sponzorováno
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Problémy a zdraví nohou
Přečtěte si také naše další články