Sponzorováno

Zmrazená voda léčí, detoxikuje a pomáhá hubnout 4.82/5 (39)

Zmrazená voda léčí, detoxikuje a pomáhá hubnoutBolí vás hlava, nebo žaludek? Napijte se vody, uleví se vám. Zní to neuvěřitelně, ale podle několikaletého výzkumu doktora Batmanghelidjema je právě obyčejná pitná vody nejúčinnějším prostředkem úlevy od bolesti. Více než 70 procent planety tvoří voda, lidský mozek tvoří z 90 procent voda, voda v našich svalech je zastoupena 75 procenty, plíce jsou také téměř z 80 procent vody. Z tohoto pohledu jsou tedy tvrzení Batmanghelidjema, že voda je pro naše zdraví klíčovou záležitostí, nejen logické, ale i pravdivé.

Za vším je dehydratace

Tam, kde cítíte bolest, vám chybí voda. Její nedostatek tak považuje za hlavní příčinu většiny zdravotních problémů v dnešní společnosti. Tělo podle něj potřebuje dostatečné množství čisté vody, bez příchutí a cukru, aby mohlo správně fungovat. S jejím přísunem souvisí prý i problémy psychického charakteru jako únava, deprese, agresivní projevy, ale i nechuť do života a lenost. Většina léků na tyto problémy, které lékaři předepisují, mají prý zakrýt syndromy, jejichž pravou příčinou je podle vědce právě nedostatek vody v organismu.

Voda léčí

Pokud patříte mezi fanoušky přírodní medicíny, jistě vás zaujmou závěry, které prezentuje doktor Batmanghelidjem ve svých pracích. Co všechno podle něj voda léčí?

  • Pálení žáhy
  • Artritidu
  • Bolesti zad
  • Migrény
  • Astma
  • Vysoký krevní tlak
  • Snižuje cholesterol

Léčivé účinky zmrazené vody

Odborníci přišli nato, jak tento proces ještě více umocnit. Řešení je vskutku jednoduché a originální, stačí vodu před jejím pitím zamrazit a následně roztát. Bylo zjištěno, že voda má paměť. Voda z ledu má podle vědců zcela jinou skladbu, jak voda, která nebyla zmrazená. Taková voda podle odborníků lépe prochází buněčnými stěnami – membránami. Voda se do buněk nedostává jen lehčí, ale i ve větším množství. Skladba vody totiž zajišťuje schopnost rozpouštění látek uvnitř buněk, což umožňuje očistu na buněčné úrovni.

Sponzorováno

Postup přípravy vody

Vodu jednoduše zmrazíte v plastové láhvi. Nedoporučujeme používat kovové nádoby, kov narušuje skladbu vody. Vodu před zmrazením není nutné upravovat ani ji nepřevařujeme. Na zmrazení používáme vodu z kohoutku nebo z přírodního pramene, v žádném případě nesmí jít o destilovanou nebo jinou neživou vodu. Zmrzlou vodu necháme roztát. Usazeniny na dně vody a vodu z vrchu odlijeme nebo odstraníme naběračkou. Některé zdroje uvádějí odlít až třetinu rozmrzlé vody, jiné upozorňují pouze usazeniny na dně.

Jak zmrzlou vodu užívat?

Každé ráno vypijeme přibližně 2 dl. Další čas dávkování není až tak podstatný, je třeba zachování doby, po kterou je voda aktivní, očistná a léčiva, což je 12 hodin. Do doby, dokud je voda aktivní je třeba vypít alespoň 1 litr.

Jak to funguje

Molekuly vody tvoří kompaktní shluky o počtu molekul n. Pokud je počet molekul n řádově v jednotkách, jedná se o plyn. Pokud je počet molekul n řádově v desítkách, jedná se o teplou až horkou vodu s vysokou rozpustností, protože velká rozpustnost horké vody je dána malými shluky molekul vody, mezi nimiž je mnoho mezer, kam se vejde velké množství iontů solí a rozpustných látek. Studená voda má výrazně menší schopnost rozpouštět jak teplá voda, ale schopnost zmrzlé tající vody rozpouštět látky je naprosto minimální. Mezi obrovské shluky molekul vody se už nic dalšího v podstatě nevejde. Proto je taková voda velmi čistá a blíží se čistotou vodě destilované.

Účinky rozmražené vody

Sponzorováno

Rozmražená voda je pro lidi, kteří ji pijí považována za lék na všechno. Normalizuje hladinu cukru, obnovuje potenci u mužů, mozek zlepšuje své fungování, játra pracují lépe, odplavují se usazeniny z ledvin, zlepšuje se akné a krevní oběh a tlak. Tak co, vyzkoušíte to i vy?

Co si dále přečíst na toto téma?

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva