Obsah článku
Ve druhé části se budeme věnovat potravinovým doplňkům z pohledu alternativní léčby rakoviny.
Takže po předešlé části věnované detoxifikaci těla s následnou úpravou stravování (pokud jste nečetli, doporučujeme přečíst) se dostáváme takříkajíc k jádru protinádorové léčby. V této části uvedeme různé doplňky stravy, vitamínové preparáty a jiné přírodní přípravky, které by měly v konečném důsledku vést k vyléčení rakovinového onemocnění.
Hlavním efektem těchto přípravků je samotné odstraňování rakovinných buněk (tzv. přímý účinek), ale zároveň půjde o výrazné posílení samotného imunitního systému, který představuje nejsilnější a dosud nepřekonanou zbraň proti rakovině. Na první pohled se může jednat o velké množství různých přípravků, které může člověka vylekat. Proto jsme se rozhodli, že obsah této části rozdělíme do dvou částí – první část bude obsahovat věci, které jsou pro úspěšné vyléčení rakoviny dostačující a nezbytné. Ve druhé části uvedeme další doplňkové přípravky, které si člověk trpící rakovinou dle vlastního uvážení může pořídit ať už jeden, dva nebo více z nich.
Závisí to samozřejmě na stádiu onemocnění, věku, a celkovém zdravotním stavu člověka. První část bude obsahovat prostředky dostačující k úspěšnému alternativnímu léčení i toho posledního stadia rakoviny, proto bude logicky dostačující i pro jakékoliv nižší stádium.
Nezbytné přípravky, které jsou pro alternativní léčbu rakoviny nutné:
1. Kvalitní multivitamin
Při stavu dnešních masově produkovaných potravin běžně dostupných v obchodní síti je vysoce pravděpodobné, že i při nejlepším úsilí se nepodaří člověku z nich získat všechny potřebné nutriční složky, ať už jde o vitamíny, minerální látky, stopové prvky nebo enzymy. Příčinou je fakt, že již více než 100 let se praktikuje tzv. intenzivní zemědělství, které z půdy dlouhodobě odčerpává výživné látky.
Umělé přihnojování většinou obsahuje pouze základní minerály potřebné pro růst plodin, ale mnohé užitečné látky pro lidské zdraví již ne. Proto je nutné užívat kvalitní multivitamin pro doplnění případného schodku.
2. Bílkoviny štěpící enzymy
Jak jsme již v předchozích částech vícekrát naznačili, jednou z hlavních zbraní proti nádorům jsou bílkoviny štěpící enzymy. Nádory se obvykle obalí proteinovým obalem, kterým se chrání před napadením imunitním systémem. Bílkoviny štěpící enzymy dokážou tyto obaly narušit, ba přímo rozpustit a odhalit tak nádor pro následný zásah imunitního systému.
Tělo si produkuje tyto enzymy ve slinivce břišní, ale věkem, zhoršeným obecným zdravím, špatnou životosprávou, nedostatkem některých vitamínů nebo minerálů pro tvorbu těchto enzymů, se jejich produkce slinivkou může snížit, případně úplné zastavit.
V případě takto nedostatečné produkce se pak nedostává tělu potřebné množství enzymů, kterými by bojovalo proti vznikajícímu počátečnímu vývinu nádorů. Takto zaobalené nádory rostou až do stadia kdy jsou dostatečně velké, čili v době, kdy se lidem obvykle diagnostikována rakovina. Tyto enzymy se dají doplňovat různými přípravky:
a.) proteolitické enzymy jako Trypsin a Chymotrypsin
Obsahují je přípravky například Wobenzym nebo lepší a silnější Megazym Forte Plus
Tablety s těmito enzymy je třeba užívat na lačno, minimálně 15-20 minut před jídlem a zapít je minimálně 2 až 3 dcl tekutin. V kyselém prostředí žaludku se totiž deaktivují, proto je třeba, aby po užití přešly rychle žaludkem (prázdným) do tenkého střeva, kde se následně rozpustí a vstřebají do krve.
b.) rostlinné bílkoviny štěpící enzymy jako Bromelain, Papain, Serapeptidaza
Výhodou těchto enzymů je to, že nejsou citlivé na kyselé žaludeční prostředí, proto je lze užívat i s jídlem, ale stále výhodnější je brát je před jídlem jako u předešlé skupiny, a to proto aby se zbytečně nespotřebovali na trávení jídla, ale přednostně na ničení obalů nádorových buněk a následně na odstraňování metabolických zbytků z nich, které by mohly teoreticky způsobovat záněty.
c.) Trypsin a Chymotrypsin pro intravenózní podání
Tato možnost je určena převážně lékařům (kteří by byli ochotni to pacientům podávat), případně je možné si tyto přípravky pořídit a aplikovat pomocí buď známého lékaře nebo známou zdravotní sestrou, to znamená lidmi, kteří by to aplikovali pacientovi v domácím prostředí.
Problémem je, že tyto přípravky pro intravenózní použití se na Slovensku a v Čechách na nátlak některých lobbistických kruhů přestali před pár lety vyrábět a sehnat je lze už jen na Ukrajině nebo v Rusku, kde se zatím stále vyrábějí. Mnozí onkologičtí pacienti, léčící se alternativně, si je nechávají kupovat v lékárnách na Ukrajině a následně zasílat domů.
Trochu ožehavou věcí u těchto přípravků je to, že je musí skladovat v chladničce. Při jejich přepravě v nechlazeném prostředí hrozí jejich znehodnocení. Nejlepší tak je přepravovat je z Ukrajiny autem v přenosné chladničce, což může být trochu problematické, ale zaručeně bezpečnější než jejich kupování od neznámých zprostředkovatelů.
3. Vitamin B17 (leatrilu, nitroside)
Tento vitamín není možné koupit jako samostatný vitaminový preparát, ale naštěstí existují jeho přírodní zdroje. Největší obsah vitaminu B17 mají hořká meruňková jadérka. Existují i sladká jádra, ty ale neobsahují dostatečné množství tohoto vitamínu – pravé vitamin B17 dává jádrům nahořklou chuť.
Pořídit se dají jednoduše vylupování pecek meruněk, případně se dají koupit už hotové vyloupané jadérka.
Co se týče dávky jejich užívání, tak pro onkologické pacienty se doporučuje denně sníst od 30 do 50 jader na vícekrát, tedy například 4x denně po 10 jadérek. Pro informaci: 1 jadérko obsahuje přibližně 30 mg vitaminu B17. Některé zdroje alternativní medicíny uvádějí, že pokud by zdravý člověk snědl každý den 8 jadérek, bylo by nemožné aby vůbec kdy v životě onemocněl rakovinou.
Stručný princip fungování vitaminu B17 je následující: Molekula vitaminu B17 je tvořena čtyřmi molekulami: dvěma molekulami glukózy, jednou molekulou kyanidu a jednou molekulou benzaldehydu. Kyanid i benzaldehyd jsou prudké jedy, ale sloučeny do molekuly vitaminu B17 jsou neškodné.
Rakovinné buňky se vyznačují velkou chutí pro glukózu, kterou anaerobním metabolismem využívají jako jejich primární zdroj energie. Rakovinné buňky se dále vyznačují tím, že obsahují enzym beta-glukosidázu. Tento enzym použijí na uvolnění molekul glukózy, ale při tom zároveň se uvolní i molekuly kyanidu a benzaldehydu. Ty pak v kombinaci jako prudký jed usmrtí rakovinovou buňku.
Kombinace kyanidu a benzaldehydu je 100x toxičtější než každá substance samotě, proto je proti rakovinné buňce tak účinně smrtící. Zdravé buňky tento enzym neobsahují (případně jen velmi málo), na druhou stranu ale obsahují enzym rhodenázu za pomoci které se vitamin B17 metabolizuje na neškodné substance.
Shrnutí tedy je, že pokud se vitamin B17 dostane do rakovinné buňky, tak ji usmrtí, pro zdravou buňku je ale neškodný. Vitamin B17 je přítomen v různých potravinách jako pohanka, obiloviny a podobně, ale v největších koncentracích se nachází v jádrech a peckách jablek, hrušek, meruněk, švestek, nektarinek, broskví, třešní a ostatním peckovin.
4. Kombucha
Kombuchu jsme více popsali v části minulé – pro detoxikaci. Kromě silné očišťovací schopnosti má Kombucha i výrazné schopnosti posilování imunity prostřednictvím kyseliny glukanových a boje proti samotným rakovinným buňkám pomocí pravotočivé kyseliny mléčné. Při patologických průzkumech se zjistilo, že právě rakovinné buňky téměř vždy postrádají právě pravotočivou kyselinu mléčnou.
Předpokládá se proto, že jí dostatek v buňkách dokáže zabránit jejich svržení se na buňky rakovinné. Pomocí kombuchy a další přírodní medicíny byl v 80.-tých letech dvacátého století z rakoviny úspěšně vyléčen americký prezident Ronald Regan.
Jeho lékaři se na alternativní metody obrátili poté, co konvenční léčba pomocí chemoterapie a ozařování selhala. Následně po vyléčení žil Regan dalších téměř 20 let a zemřel teprve nedávno ve věku přes devadesát let na zcela jinou příčinu.
5. Silné antioxidační přípravky
Jde hlavně o doplňky výživy obsahující extrakty z hroznových jadérek, grapefruitových jadérek nebo lykopen (extrakt z rajčat).
6. Beta glukany
Jedná se o substance, které ohromnou mírou podporují imunitní systém. Jejich síla spočívá v tom, že představují hlavní „složku stravy“ bílých krvinek, které jsou nejvýznamnějšími představiteli imunitního systému. Beta glukany obsahují hlavně některé medicínské houby jako: Maitake, Shiitake, Reishi a Žampion mandlový (ABM, Agaricus Blazei Murrill).
První tři jsou asijského původu, čtvrtá je původem z Brazílie. Z našich hub je obsahuje Hlíva ústřičná. Beta glukany jsou v těchto houbách dost pevně navázány, pro jejich uvolnění je nutná dostatečná tepelná úprava. Jsou k dispozici i extrakty, které je již přímo obsahují, proto i některé zdroje alternativní medicíny upřednostňují užívání těchto hotových extraktů před samotnou konzumací hub.
Kromě hub se beta glukany nacházejí i v kvasnicích, například již zmíněná Kombucha obsahuje kyselinu glukonovou, která se v těle následně mění na beta glukany. Také je možné koupit beta glukanové doplňky výživy na bázi ne hub, ale kvasnic.
7. Inositol a Inositolhexaphosfat (IP6)
Je k dostání ve formě výživového doplňku pod názvem Inocell.
Jde o substance (kvazi vitamíny), které podle posledních výzkumů výrazně podporují apoptózu, čili sebevraždu rakovinných buněk. Za apoptózu je v organismu zodpovědný tzv. gen p53, který právě u rakovinných buněk nejčastěji selhává. Inositol a IP6 výraznou měrou podporují funkčnost tohoto genu s následným úhynem nádorové buňky.
8. Metoda slovenského lékaře MUDr. Jurkoviče – blokování metabolismu nádorů
Tato metoda je založena na blokaci metabolismu nádorových buněk pomocí hormonů štítné žlázy. Dr. Jurkovič objevil, že zvýšené energetické potřeby si nádor zajišťuje prostřednictvím hormonů štítné žlázy. Metabolismus nádorů je totiž někdy až 100 násobně zrychlený oproti normálním buňkám.
Tělo by za normálních okolností nedovolilo žádnému tkáni ani orgánu v těle kromě srdce a mozku spotřebovávat tak velké množství zdrojů. Nádorová tkáň tento klasický bezpečnostní mechanismus obchází tím, že produkuje specifické látky, které následně stimulují činnost štítné žlázy a ta následně produkuje zvýšené množství hormonů, které umožňují nádorovému tkáni odebírat pro sebe zvýšené množství energetických zdrojů.
Dr. Jurkovič pomocí thyreostatika Carbimazol (blokátorů štítné žlázy) zamezí štítné žláze produkovat nadbytek hormonů, čímž tedy zabrání nádorovému tkáni odčerpávat nadbytek zdrojů. Nádorová tkáň takto bez potřebných látek pro svůj metabolismus přestává růst, zmenšuje se až nakonec zaniká.
Kromě Carbimazolu MUDr. Jurkovič užívá další pomocné látky, hlavně Trypsin pomáhající narušovat nádorové obaly s následným rozkládáním zbytků nádorů a jejich vyplavování z těla a dále lék imunoglobuliny, pomocí kterých stimuluje imunitní systém. Tato metoda je velmi účinná, MUDr. Jurkovič s ní dosáhl úspěšnost téměř 80% u pacientů.
Zároveň bychom chtěli upozornit na to, že aplikace této metody patří do rukou lékaře, neboť při ní se vyžadují určité testy na celkový cholesterol v těle a TSH testy, konkrétně na T3 a T4. Pokud by výsledky těchto testů byly nevyhovující, použití uvedené metody by mohlo znamenat ohrožení zdraví člověka, proto jak jsme již zmínili, její aplikování by měl provádět pouze lékař.
9. Pomletá lněná jadérka a lněný olej
Objevitelem této metody léčby rakoviny je německá bioložka Johanna Budwig, která v 50. a 60. letech minulého století tímto způsobem úspěšně vyléčila velké množství lidí trpících rakovinou, dokonce i těch v pozdních stádiích.
O její práci existuje i kniha: Lněný olej – Účinná pomoc proti arterioskleróze, infarktu a rakovině. Během svého výzkumu autorka zjistila, že pro správnou funkci činnosti všech buněk jsou velmi podstatné elektrické a nervové signály, které si buňky prodávat navzájem tak mezi sebou, tak s nervovým systémem.
V případě, že dojde k narušení těchto vzruchů a informací, buňky pak bez příslušných instrukcí mohou začít růst nekontrolovaně. Velmi důležitým faktorem pro správné fungování předávání si informací jsou buněčné membrány a právě ty pro svou správnou činnost vyžadují tzv. mastné nenasycené omega 3,6 a 9 kyseliny.
Obsah těchto kyselin je největší právě ve lněných semenech a lněném oleji, ten ale musí být lisovaný za studena a udržován v chladničce. Záruční doba lněného oleje bývá jen 6 měsíců, přičemž po otevření je ho nutné spotřebovat do 2 měsíců. Lněná semena a olej z nich obsahují kromě uvedených omega kyselin i velké množství dalších minerálů, vitamínů a enzymů. Existuje slogan, který tvrdí, že lněná jadérka jsou zhmotněním energie slunce.
Sponzorováno
Návod pro užívání lněných semen:
Ty musí být lisovány v mlýnku na mák, aby se tak pro trávicí systém zpřístupněno jejich nitro. Nemleté by jen prošli trávicím traktem bez kýženého účinku. Po umletí a následném styku s vlhkým prostředím mají dále možnost až několikrát zvětšit svůj objem a zachycovat různé nečistoty, proto jsou také ideálním prostředkem na pročišťování střev.
Dávkování je různé, minimálně 3 polévkové lžíce mletých semen denně (může se i více podle potřeby). Konzumovat se mohou přímo, nebo přimíchány do jakékoliv jiné potraviny.
Návod k užívání lněného oleje:
Lněný olej se nesmí pít přímo, způsobil by totiž průjem a jen málo z něj by se vstřebalo do krve. Nejideálnějším způsobem jak zajistit téměř dokonalou vstřebatelnost lněného oleje s následným doručením omega kyselin až k rakovinným buňkám je rozmixovat asi 3 až 4 polévkové lžíce oleje s tvarohem, cottage cheese, jogurtem, nebo jejich vzájemnou směsí.
Umixovat se to celé může v obyčejné porcelánové nebo skleněné misce (trvá to i 5 minut dokud se olej v tvarohu rozpustí) nebo v mixéru, což je rychlejší. Po rozmixování je možné do toho také dále přimíchat pomleté lněná semínka. Vyřeší se tím otázka do jakého pokrmu je přidat, pokud má člověk problémy konzumovat semínka přímo.
Takto připravený pokrm lze pak zkonzumovat. V části pro stravu jsme doporučili, že mléčné výrobky by se v případě rakovinné diety neměli užívat. To stále platí, ale v tomto případě jde o jedinou výjimku, neboť právě pomocí tvarohu a jogurtu je možné zajistit nejlepší vstřebatelnost a využitelnost lněného oleje.
Jde tu totiž o to, že tvaroh a jogurt obsahují sirnaté bílkovinné struktury, na které se naváže lněný olej, čímž se zajistí jeho bezproblémové vstřebání a distribuce až k cílovým rakovinným buňkám.
Doporučené přípravky, pro léčbu rakoviny alternativním způsobem.
1. Frohlův dýchací trenažér
Jedna se o nácvik způsobu dýchání, při kterém se několik minut denně simuluje prostřednictvím přetlakového a podtlakového pomalého dýchání nedostatek kyslíku. Tělo na to následně reaguje zvýšením množství červených krvinek v krvi, což má za následek mnohem lepší prokysličení buněk.
Mnozí výzkumníci tvrdí, že některé zdravé buňky se zvrhly na rakovinné právě kvůli nedostatku kyslíku potřebného k zabezpečování svých energetických potřeb. Rakovinné buňky totiž, jak již bylo zmíněno, spalují kyslík na získání energie, ale místo toho neefektivně kvasí cukr.
Pokud se tělu dostane zvýšené množství kyslíku, je takto možné, že i rakovinová buňka bude následně zaplavena jeho dostatečným množstvím, což je umožní se opět „přepnout“ zpět na normální buňku. Dalším pozitivním efektem tohoto typu dýchání je celkové zlepšení činnosti vnitřních orgánů, včetně slinivky, jater, trávicí soustavy a mozku, neboli orgánů, které se hlavně podílejí na boji těla s rakovinou.
2. Šťáva z Aloe Vera (100%)
Šťáva z Aloe Vera obsahuje více než 200 biologicky aktivních látek, včetně polysacharidů známého pod názvem acetaman. Jde o polysacharid, který podobně jako beta glukany výraznou měrou zvyšuje aktivitu imunitního systému, konkrétně bílých krvinek. Při užívání z obchodu kupované Aloe Vera je ale třeba si dávat pozor na přídavné, hlavně konzervační látky.
3. Zvýšené množství vitaminu C
Některé studie prokázaly, že pouhým podáváním vysokých dávek vitaminu C (kolem 3 g denně) dokázaly prodloužit život lidem s rakovinou až 6 násobné. Samotný vitamín C proto sám o sobě sice nemusí postačovat na vyléčení rakoviny, může ale hlavně prodloužit čas života a umožnit tak ostatním přípravkem dost času na to, aby zaúčinkovaly.
Existuje i jedna alternativní metoda založená na nitrožilním podávání vitaminu C, která zaznamenala ještě povzbudivější výsledky, dokonce v několika případech i úplné vyléčení rakoviny. Problém ale je, že tato metoda není oficiálně schválena lékařskou komunitou a tak by se asi sotva našel lékař, který by byl ochoten toto nitrožilní aplikaci pro člověka s rakovinou provést.
Na trhu dnes existuje velké množství různých přípravků s vitamínem C. Od obyčejných 100 mg tablet čistého vitaminu až po různé preparáty s postupným uvolňováním. Dobré jsou cucavé tablety obsahující 500 mg vitaminu C, bioflavonoidy a malé množství hroznového cukru. Zde je třeba si dávat pozor a nekupovat takové, které namísto ovocného cukru obsahují umělá sladidla jako aspartam nebo acesulfam K.
Co se týče dávkování, tak se doporučuje užívat přibližně 1 až 3 g denně. Určité množství vitamínu C se při této ucelené léčbě totiž získává už i z výše uvedeného multivitaminu a ze zeleniny a ovoce ve stravě. Stále je ale vhodné dodávat určité množství tohoto vitaminu i přímo v tabletách.
4. Některé minerální a stopové prvky jako Selen, Zinek, Jód, Draslík
Uvedené prvky by již měly být obsaženy v multivitaminu, ale někdy je třeba je dodatečně navýšit, protože multivitamin jejich nemusí obsahovat dostatečné množství. U zinku se doporučuje užívat kolem 50 až 100 mg denně, u Selenu je to od 50 UCG do 200 UCG (mikrogramů, 1 mg = 1000 mikrogramů).
Jód je vhodné doplňovat z mořských řas, je obsažen v již zmiňované Spirulině (při detoxikaci těla) nebo v mořské řase pod názvem Kelp, kterou je možné také běžně koupit v českých lékárnách, případně obchodech se zdravou výživou.
Co se týče draslíku (kalium, potassium), tak u toho dnes převládá v populaci obecný nedostatek. Denní příjem se doporučuje na 4 až 6 gramů (4000 až 6000 mg), přičemž v současnosti ho průměrný člověk v běžné stravě příjmu jen kolem 2 až 3 gramy. Při dlouhodobě sníženém příjmu se tak může v organismu vybudovat jeho chronický nedostatek.
Příčinou tohoto stavu je hlavně snížena kvalita půdy v důsledku intenzivního zemědělství, kdy se objem draslíku v ní po desetiletí snižoval až na dnešní nedostatečnou úroveň. No a právě draslík představuje jeden z nejdůležitějších minerálů, jehož nedostatek může vést k celé paletě různých nemocí a v konečném důsledku po jeho dlouhotrvající snížené úrovni v organismu i k rakovině.
Draslík se vyskytuje hlavně v ovoci, zelenině, luštěninách, ořeších a celozrnném pečivu. Z ovoce a zeleniny se nachází převážně v brokolici, špenátu, banánech, ale největší obsah mají brambory. U všech těchto plodin platí, že za ideálních okolností by měly být pěstovány ekologicky, tedy v bio kvalitě.
Obecné zásady přípravy potravin obsahujících draslík jsou takové, že při zelenině se doporučuje buď čerstvá nebo dušená v páře, protože při vaření ve vodě se draslík zvykne do ní během vaření vyplavovat. Brambory by se také měly upřednostňovat buď pečené, dušené, případně vařené celé i se slupkou, ne nakrájené na kostky, aby se opět zabránilo vyplavování draslíku do vody.
Opékané na oleji, respektive ve formě smažených hranolek jsou nežádoucí. Při konzumaci brambor nastává trochu problém v tom, že ty současně obsahují příliš velké množství uhlohydrátů měnících se v těle na jednoduché cukry, což v případě člověka s rakovinou není příliš ideální. Přesto jejich konzumace v přiměřeném množství se doporučuje.
Draslík je možné doplňovat i uměle pomocí tablet jako doplněk stravy. Zde ale opět nastává menší problém a to v tom, že u nás je možné sehnat tablety s množstvím jen 100 mg draslíku v jedné tabletě, což znamená, že člověk by potřeboval zkonzumovat 20 až 30 tablet denně.
Užívat denně takové množství tablet je dost těžko představitelné tak z praktické, tak finanční stránky. Řešením je tedy kombinace stravy bohaté na draslík se současným jeho mírným doplňováním v podobě tablet jako potravinových doplňků.
5. Koloidní stříbro
Specifikace: 10 až 50 ppm (10 až 50 částic stříbra na milion molekul vody), částice stříbra o velikosti 3 až 5 nm.
Jde o deionizovaný vodný roztok, ve kterém se nacházejí mikročástice stříbra. Jedna se o to, že některé alternativní teorie rakoviny tvrdí, že rakovinu způsobují viry, kvasnice, plísně, případně jiné parazitické mikroorganismy nacházející se v těle a produkující toxické látky, které zakyselí vnitřní prostředí buněk a následně přetvářejí tyto původně zdravé buňky na buňky rakovinové.
Pokud by se podařilo vyhubit tyto parazitující mikroorganismy, rakovinné buňky by se zpětně změnily na normální buňky. A právě koloidní stříbro může být v tomto dobrým pomocníkem. Dokáže totiž proniknout do většiny parazitujících organismů a odblokovat v nich enzym, které tyto organismy používají na metabolismus kyslíku.
Bez kyslíku takto tito paraziti umírají ve velmi krátkém čase. Samozřejmě na vyléčení rakoviny tělo potřebuje o nějaký ten čas více, protože mrtvé organismy a toxiny musí postupně z těla vyloučit a až potom může tělo přejít k nápravě poškozených tkání. Zajímavé účinky může mít i koloidní zlato.
6. Vápník z korálových útesů (tzv. Coral Calcium) s obsahem hořčíku (Magnesium) a Vitaminu D
Jedna se o nejpřirozenější a tělu nejlépe vstřebatelnou formu vápníku. Přídavek hořčíku a vitaminu D má sloužit k podpoře vstřebávání vápníku. Užívání tohoto přípravku vychází z teorie léčby rakoviny na základě úpravy PH vnitřního prostředí člověka. Je dokázáno, že rakovinným buňkám se obzvlášť daří v kyselém prostředí.
Toto kyselé vnitřní prostředí je obvykle důsledkem špatné stravy, málo pohybu, alkoholu, kouření, užívání velkého množství různých léků, nedostatku minerálů jako vápník a hořčík, případně usazování velkého množství vlastních metabolických zplodin v důsledku nedostatečné činnosti ledvin, jater nebo plic, čili orgánů, prostřednictvím kterých se tyto metabolické zplodiny dostávají ven z těla.
Pokud by se člověk správně detoxikuje, začal se vhodně stravovat a změnil svůj životní styl, postupem času by se i toto vnitřní prostředí odkyslilo a zamezilo tak dalšímu růstu rakovinných buněk. To celé může ale trvat dost dlouhou dobu, proto pokud člověk trpí vysokým stádiem rakovinového onemocnění a nezbývá mu mnoho času, pak je možné použít právě tyto přípravky složené z vápníku, magnézia a vitaminu D na poměrně rychlou změnu vnitřního prostředí na více zásadité.
Pokud se to podaří dosáhnout, pak růst rakovinných buněk se výrazně zpomalí, zastaví nebo může dokonce přejít do úbytku. Léčba rakoviny, jak si už čtenář jistě všiml, když se dočetl až potud, je komplexní proces. Neexistuje tedy jeden zázračný lék, jedna tabletka, po spolknutí které by se zázračně vyléčil.
Další metody (pouze stručně vyjmenované):
- Aminokyselina Lysin
- Džus ze zeleného ječmene
- AHCC
- Džus NONI
- Vitamín B15
- graviola
- Paw paw
- Ozonová a Okysličování terapie
- DMSO a Cesium chlorid
- Insulin potentiation therapy
Část 4: Životní styl a psychický stav
Samozřejmě pro zdravý život nestačí se jen „cpát“ různými vitaminovými a výživovými doplňky, ale je třeba pro to i trochu „pohnout kostrou“. V případě lidí s rakovinou to platí dvojnásob. Doporučuje se proto, aby podle vlastních schopností a možností, vykonávali alespoň půl hodinu denně nějaké cvičení. Těmi mohou být jednoduchá procházka po čerstvém vzduchu, protahovací cvičení doma, případně i cvičení jógy.
Jedna z teorii o rakovině tvrdí, že každá buňka těla dostává příkazy od mozku prostřednictvím nervových vzruchů. Pokud se tyto nějakým způsobem naruší a buňka přestane dostávat instrukce z mozku, může se stát, že se pak začne chovat nekontrolovaně, obrazně řečeno „po svém“, což může znamenat i nekontrolované rakovinné bujení.
Takové narušení nervových impulsů může nastat v důsledku úrazu, přetržení nervových vláken, ale například i přitlačením nervu, kdy sice ten je stále funkční, ale neprocházejí přes něj potřebné signály. To nejčastěji může nastat při problémech s páteří, kde křivě umístěny obratle, jeden na druhý tlačící mohou takto skřípnout nervy vycházející z míchy.
Při rakovinovém onemocnění se proto doporučuje cvičit různé cviky na posílení zádového svalstva, jógu, případně navštívit osteopata, chiropraktika nebo všeobecného rehabilitačního lékaře.
Psychika je důležitá
Neméně důležitým faktorem pro úspěšné vyléčení rakoviny, přesto, že to uvádíme až v závěru tohoto článku, je i psychický stav a pohoda člověka. Psychika totiž velmi velkou měrou ovlivňuje množství vnitřních biologických procesů zahrajúc imunitní systém, trávení a celkovou energetickou úroveň člověka.
Člověk trpící rakovinou by proto v žádném případě neměl propadnout strachu, depresi, úzkosti nebo jiným negativním psychickým stavům. To by totiž mohlo výraznou měrou podkopávat ostatní vynakládané úsilí o úspěšné vyléčení se. Rakovina totiž není smrtelná nemoc jak si mnozí lidé myslí. Dnes je již tato nemoc velmi dobře prozkoumána a v případě použití správných prostředků léčitelná s více než 95% úspěšností.
VIDEO: Parkinson, Alzheimer, rakovina, cukrovka. Milan Calábek radí, jak je léčit
VIDEO: Zakázané léky na rakovinu
Sponzorováno
Studie a zdroje článku
- Biologically-Based Complementary and Alternative Medicine (CAM) Use in Cancer Patients: The Good, the Bad, the Misunderstood Autoři: Kathryn Knecht, David Kinder
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Alternativní medicína, Rakovina
Přečtěte si také naše další články
Dobrý den, praktikuje prosím někdo v čr ještě metodu mudr. Kamila Jurkoviče? Je někde možné se přesně dočíst jaké množství čeho kdy aplikovat – kompletní seznam a základní zásady….
všechny odkazy z blogů co jsem našla jsou nefunkční…
Děkuji s pozdravem Moučková