Sponzorováno

Breussova masáž harmonizuje a energetizuje organismus 4.75/5 (12)

  • Breussova masáž je jemná terapeutická metoda, která se zaměřuje na uvolnění a harmonizaci páteře a svalů okolo ní. Tato masáž je pojmenována po rakouském terapeutovi Rudolfu Breussovi, který ji vyvinul.
  • Breussova masáž se provádí pomocí speciálních tahů, které jsou aplikovány podél páteře. Masér používá jemný tlak a tahání, aby uvolnil napětí a zlepšil průtok energie v páteři a okolních tkáních. Při masáži se také používají přírodní oleje, jako je například olej z jehličí.
  • Cílem Breussovy masáže je obnovit rovnováhu, uvolnit blokády a napětí v páteři a přispět k celkovému uvolnění a pohodě. Masáž je zaměřena nejen na fyzickou úroveň, ale také na energetické a emocionální aspekty.
  • Breussova masáž se často doporučuje pro lidi s bolestmi zad, napětím v krku a ramenou, a také pro ty, kteří chtějí zlepšit pružnost páteře a uvolnit svalové napětí. Je známo, že tato masáž pomáhá uvolňovat stres, zlepšovat kvalitu spánku a harmonizovat energetické centra v těle.
  • Breussova masáž je terapeutická metoda a vyžaduje zkušeného a kvalifikovaného terapeuta, který je seznámen s technikou a jejím správným prováděním. Před započetím masáže je vždy vhodné konzultovat s odborníkem, který vám může poskytnout přesnější informace a doporučení pro váš konkrétní případ.

Účinnost Breussovy masáže spočívá v práci s míšními nervy, které vedou z páteře.

Účinnost Breussovy masáže spočívá v práci s míšními nervy, které vedou z páteře.

Breussova masáž je ideálním doplněním Dornovy metody. Vyvinul ji přírodní léčitel Rudolf Breuss z Rakouska. Tato jemná energetická masáž lze použít i samostatně. Uvolňuje tělesné i psychické bloky. Do oblasti páteře se vmasíruje třezalkový olej, který regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky, uvolňuje napnuté svalstvo a zároveň psychiku, která značně působí na páteř a svaly. Breussova masáž harmonizuje a energetizuje organismus.

Jde o velmi příjemnou a uvolňující masáž, jejíž benefitem je, že se při ní uvolní meziobratlové ploténky, aniž by při napravování klient pociťoval bolest.
 

Breussova metoda

Postup Breussovou metody spočívá v intenzivním vtírání masážního oleje po celé délce páteře. Důraz je při tom kladen na postižená, bolavá místa. Působením oleje se meziobratlové ploténky regenerují a obratle se pak lépe vyrovnávají do správné polohy. Masáží a působením oleje dochází k lepšímu okysličení tkáně obratlů, odplavování škodlivin krví a stimulaci nervových vláken, vedoucích z páteře. Celá páteř se snadněji regeneruje a hybnost organismu se rozšiřuje. Breussova masáž je velmi jemná a nejsou známy žádné kontradikce.

Účinnost Breussovy masáže spočívá v práci s míšními nervy, které vedou z páteře. Každý z těchto nervů má vliv na určitý orgán v našem těle. Breussova masáž je také spojena s tradiční čínskou medicínou, která se zaměřuje na meridián močového měchýře, kde se nachází přes 50 akupresurních bodů.

Sponzorováno

Účinky Breussovy masáže

  • vhodná na vyrovnání celkové statiky organismu
  • uvolňuje psychické, fyzické a energetické bloky
  • vyrovnává postavení zad
  • dbá na správné postavení páteře
  • zmírňuje svalové napětí
  • uvolňuje a regeneruje meziobratlové ploténky
  • je vhodná pro všechny věkové kategorie
  • prevence onemocnění páteře
  • je velmi vhodná v případech, kdy např. kvůli bolestem nelze použít jiné terapie

Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému, ale zabývá se hlavně prevencí. Masáž můžeme libovolně opakovat.

Jak souvisí Breussova masáž s Dornovou metodou?

Breussova masáž se používá k uvolnění po ošetření Dornovou metodou, i jako příprava na toto ošetření.

Po ošetření Dornovou metodou se celá terapie může doplnit o takzvanou Breussova masáž a tím zvýšit uvolnění celého těla. Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurních bodů a páteře, která uvolní tlak na ploténky. Někdy se provádí ještě před samotným napravováním páteře s cílem uvolnění napjatého svalstva.

Breussova masáž a její indikace

Kdy je tato msáž vhodná?

  • Bolesti v oblasti páteře
  • Psychické a duševní blokády
  • Ztuhnutí svalstva páteře
  • Degenerované plotýnky

Kontraindikace

I když tato metoda není vůbec nebezpečná, při ostoporóze by měla být použita velmi šetrně. Když bolest způsobuje už i nejmenší tlak na obratel musí se ošetření přerušit. Totéž platí při zánětlivých stavech, nebo při metastázách v oblasti páteře. Po úrazu je nutné rentgenové vyšetření, zda není obratel zlomený.

Náchylnost ke zlomeninám
– Osteoporóza
– Akutní záněty
Bechtěrevova nemoc
Tumory, rakovina
– Po operaci plotének a kyčelního kloubu začít až po 1 měsíci.

Je rozdílná než jiné masáže

Na rozdíl od ostatních masáží se při ní masíruje přímo páteř a její svaly. Využívá se třezalkový olej a jemné pomalé hmaty, kterými se vlastně oddělují obratle od sebe, aby měla plotýnka dostatek místa. Olej se vstřebává pod kůži směrem k meziobratlovým ploténkám a svalům. Po jemné masáži se přikládá na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Toto umožní, že třezalkový olej proniká hlouběji do páteře. Tím se dosáhne nabobtnání meziobratlových plotének a dochází k uvolnění nervů, které z oblasti páteře vycházejí do celého těla. Účinek této masáže tedy pocítí celé tělo.

Několik zajímavostí nakonec

  • Breussova masáž by se měla dělat alespoň 1x za měsíc.
  • Hned po masáži můžete pociťovat bolest hlavy, pocit plného močového měchýře, únavu. Tyto příznaky po krátké době sami zmizí.
  • Po masáži je třeba zvýšit alespoň na tři dny příjem tekutin.

TIP: Víte, že existuje i breussova dieta.

VIDEO: Breussova masáž

Sponzorováno

Studie a zdroje článku

Sponzorováno

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva