Ženské tělo v intimních partiích vytváří mírně kyselé pH, které je jiné než pH zbytku pokožky. To představuje důležitou ochrannou bariéru před škodlivými bakteriemi a infekcemi a podporuje zdravou mikroflóru. Ochranná mikroflóra ale může být velmi snadno narušena – užíváním antibiotik a hormonální antikoncepce, návštěvou sauny nebo bazénu, nošením těsného a neprodyšného oblečení, nadměrnou konzumací sladkostí, ale i nešetrnou intimní hygienou.
Pokud používáte na péči o vaše „nejtajnější“ místa běžné kosmetické přípravky, můžete si vydělat na nemalý problém. Narušit křehkou mikroflóru totiž není nic složitého a její nerovnováha znamená prudký pokles obranyschopnosti.
Sponzorováno
Tělo je pak vystaveno útokům bakterií, infekcí a mykóz. Používání speciálních mycích přípravků pro intimní hygienu by mělo být samozřejmostí. Stejně tak v případě, že již zdravotní problémy nastaly, především však preventivně.
Sponzorováno
Jak předcházet gynekologickým problémům?
- Pozor při snížené imunitě! Pokud jste unavená, užíváte antibiotika nebo třeba bojujete s nachlazením, klesá vaše přirozená obranyschopnost. Doplňujte proto laktobacily, a to nejlépe zevnitř v podobě mléčných výrobků, nebo koncentrovaných tablet, ale i zvenčí pomocí speciální kosmetiky.
- Volte volnější oblečení, především v létě a vyvarujte se prádle ze syntetických materiálů.
- Nezůstávejte ve vlhkých plavkách! Vlhko nedělá dobře přirozené mikroflóře. Voda navíc může obsahovat nebezpečné bakterie.
- Pozor na parfémované hygienické vložky či voňavý toaletní papír!
- Nepřehánějte to se sladkostmi! Kvasinky a jiní „škůdci“ cukry milují!
- Pokud si užíváte divočejší sexuální život, nebo máte nového partnera, používejte raději kondom!
Co si dále přečíst na toto téma?
Sponzorováno
Autor článku
Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
Štítky: Gynekologické problémy, Intimní problémy
Přečtěte si také naše další články