Sponzorováno

Jak si ulehčit běhání? Máme pro vás pár triků… 4.8/5 (5)

Jak si ulehčit běhání? Máme pro vás pár triků...Každý z nás už jistě slyšel, že běhání je zaručený způsob, jak shodit nepotřebná kila. Tato aerobní aktivita navíc zlepšuje celou řadu dalších funkcí v našem těle a celkově z nás dělá zdravější jedince. I proto se snažíme překousnout, že běhání není extra zábavné a pro mnohé je spíše trestem než příjemnou odměnou. Jak si ho ulehčit a opravdu v sobě najít sílu na několik pravidelně uběhnutých kilometrů?

Lépe se vybavte – vybavení je základ

Vzít si ledajaké tričko, tepláky a tenisky – to umí a často i dělá každý z nás. Aby však běhání šlo jako po másle, bude to chtít funkčnější věci než ty, které se běžně nosí do přírody. Při svižném běhu třeba dbát na oporu chodidel, na odvádění potu z těla a také na to, aby nám nebylo horko nebo naopak zima. Vybavte se tedy běžeckými věcmi, které nutně nemusí být značkové, ale měly by být kvalitní. Rozdíl oproti klasickému volnočasovému oblečení a obutí pocítíte již po prvním uběhnutém kilometru pořádnou změnu. Zejména běžecké boty jsou velmi důležité, podívejte se jak bezva běžecké boty vybrat.

Informujte se

Může se zdát, že běhání není žádnou vědou. Ruce v bok, zvedneme kolena a utíkáme v tempu. Pokud však chcete zdolat více než pár kilometrů, po kterých vás budou bolet nohy a hlavně klouby, dobře se informujte o technice běhu. Základem jsou narovnaná záda, uvolněná ramena a ruce u těla s ohnutými lokty. Při došlapování dbejte, abyste šli jen mírně přes patu a používali celou plochu chodidla, kolena zvedejte, ale ne příliš vysoko. Celkový pohyb těla by měl být koordinován a protkávaný hlubokým dýcháním.

Sponzorováno

Mějte před očima cíl

Abyste to během samotného běhu nevzdali, snažte se očima fixovat na cíl, ke kterému chcete dorazit. Může to být ledajaká budova, strom nebo člověk, ale mějte hlavu zvednutou a dívejte tím směrem. Potáhne vás to vpřed jako forma motivace, díky níž dokážete sami sobě, že na to máte a že se nevzdáváte.

TIP: Jak začít běhat?

Zkraťte si trasu

Pokud vás odrazuje fakt, že kvůli hubnoucí běhání byste měli být v intenzivním pohybu alespoň půlhodinu, pohrajte se se svou trasou. Představa pěti kilometrů nezní lákavě, proto si trasu klidně zkraťte – ale dejte si ji dvakrát. Finální výsledek je stejný, ale prvotní nastavení psychiky bude výrazně pozitivněji, vyzkoušejte to!

Nebuďte sami

Pokud potřebujete podporu v své snaze, neběhejte sami. Zlákejte partnera nebo kámošku, kámoše abyste se ěli o koho opřít. Budete si navzájem kontrolovat, jestli nevynechává tréninky, jak dlouhé trasy běháte, zda se zlepšujete apod. V příjemné společnosti jde všechno lépe, tak proč si tímto způsobem neulehčit i běhání?

Piště si tréninkový deník

Udržujte si dobrý tréninkový deník. Umožňuje vám prohlížet si, co máte v sobě, a jde navíc o zpětnou vazbu – aby bylo jasné, proč zrovna teď děláte to, co děláte. Navíc když se podíváte na konci měsíce kolik jste uběhli v minulých 30ti dnech… Žádná motivace není lepší.
TIP: Podívejte se, jak pečovat o svoje klouby.

A co si dále přečíst o běhání?

VIDEO: Jak správně běhat?

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva