Sponzorováno

Jak se dožít vysokého věku? Jak žít co nejdéle? Třeba až do 100 let.. 4.78/5 (9)

Jak se dožít vysokého věku? Jak žít co nejdéle? Třeba až do 100 let..Jak se dožít vysokého věku tak, abyste si život skutečně užili a nejen ho přežili? Pověstná stovka a roky po ní nemusí být nedosažitelnou metou. V podstatě máte dlouhověkost přímo ve svých rukou! Co dělat a jak žít, abyste se dožili vysokého věku? Ano, jistě tušíte, že mnohé záleží nejen na štěstí a genetice, ale hlavně na životním stylu, který si zvolíte. Máme pro vás několik tipů, jak se připravit a jak zlepšit svůj život.

Vše s úsměvem

Ano, pozitivní postoj k životu a harmonický život jsou základem, vždyť kdo by se chtěl dožít stovky a být nešťastný? Lidé s pozitivním postojem k životu trpí podle výzkumů mnohem méně rozličnými chronickým onemocněním a kvalita jejich života je mnohem vyšší. Nejlépe se vám také bude dařit, pokud se obklopíte rodinou a přáteli, nezapomeňte ani na nějaký koníček. Statistiky potvrzují i to, že lidé, kteří mají děti, žijí déle, a tak se rozhodne o radost z rodičovství nenechte obrat. Lidé, kteří si pořídili děti, prý na své zdraví dbají více a riskují méně než bezdětní. Například ženy, které mají děti, žijí o 3,2 roku déle, než je průměr.

Náš tip: Prožívejte všechny své emoce naplno. Lidé, kteří potlačují své emoce, hlavně ty negativní, mají vyšší riziko vzniku chronických onemocnění a sami pociťují nižší kvalitu a radost ze života. Stejně si dovolte prožívat i pozitivní emoce, ty by také měly převažovat.

Pohněte závity i tělem

Kromě dobrých mezilidských vztahů dbejte hlavně na své fyzické a psychické zdraví. Bystrou mysl třeba podporovat kvalitní stravou. V tomto ohledu se můžete spolehnout na zelený čaj či ořechy, stejně důležité je svou mysl i trénovat. Pokud milujete sudoku, křížovky či jiné hlavolamy, budete mít fit mysl ještě i na sté narozeniny. Také byste se měli snažit držet krok s moderními technologiemi.

Pověstné „ve zdravém těle, zdravý duch“ platí i pro dlouhověké. Mnozí století oslavenci vám potvrdí, že celý život tvrdě pracovali. I když možná právě vaše práce není fyzicky až tak náročná, pustit se vždy můžete do sportu, nebo pracovat v zahradě na čerstvém vzduchu.

A co na talíř?

Říkáte si, že si nemůžete dovolit drahé bio potraviny či to nejkvalitnější, co je na trhu, nebo litujete roky, kdy jste se nestravovali příkladně? Nevadí, nikdy není pozdě začít. Kromě kvalitní stravy byste měli vědět i to, že půst či občasná hladovka napomáhají dlouhověkosti.

Sponzorováno

Naučte se kvalitně relaxovat

Tvrdá práce a za ní stejně intenzivní relax, to je přesně to, jak by měl vypadat váš život. Jednoduše, prožijte ho naplno, radí i dnešní století senioři, jinak si ho neužijete vůbec.

Na zubaře nezapomeňte

Ti, kdo netrpí paradentózou a zubními kazy, žijí prý o sedm let déle než ti, kteří byli líní chodit k zubaři. Neošetřované zuby v sobě totiž nesou například rizika srdečních chorob…

Příklad si vezměte z Japonců

Dlouhověcí Japonci se nepřejídají. Denně snědí jídlo v hodnotě 1200-1900 kcal. Pro nás Evropany je dobré jednou až dvakrát týdně vynechat večeři a nechat tělu prostor k regeneraci. Nemusíme přímo držet dietu.

Jídlo je klíč k dlouhověkosti

Místo kávy pijte zelený čaj, zařaďte do svého jídelníčku více ryb, sóju, ale také červené víno nebo mléko. Vědci z univerzit v Readingu a Cardiffu zjistili, že pravidelná konzumace mléka je výbornou prevencí proti onemocnění srdečními chorobami a snižuje riziko mozkové mrtvice.

Ve studii publikované v Journal of the American College of Nutrition uvedli, že vypít alespoň čtvrt litru mléka denně (nebo tento příjem získat prostřednictvím jogurtů nebo tvarohu) znamená snížit riziko srdečních a mozkových onemocnění o více než jednu pětinu. Samozřejmostí je dostatek ovoce a zeleniny. Zapomeňte na mýty, že zmrazená zelenina je méně kvalitní než ta čerstvá. Podle nejnovějších poznatků, například podle studie Centre for Food Innovation z Sheffield Hallam University, je tomu leckdy naopak.
Zelenina a ovoce jsou totiž zamrazeny těsně po sklizni, kdežto plody, které najdete v čerstvé podobě v supermarketech, mají za sebou většinou velmi dlouhou cestu z pole na pulty. Podle zmíněného výzkumu mohou například „čerstvé“ zelené fazole takto přijít až o 77 procent vitaminu C.

Kam dál?

Přečtěte si také tyto články:

VIDEO: Roger Green „Stravování dlouhověkosti“

Sponzorováno

    Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost




    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva